počet produktů: 0
cena: 0,00 Kč
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 1
týden: 1
celkem: 63346
nejprodávanější produkty

Doprava

.

1. Druhy dopravy

Zboží může být doručeno zákazníkovi prostřednictvím zásilkové služby, individuálně sjednanou dopravou nebo vlastní dopravou zákazníka.

Přeprava prostřednictvím zásilkové služby

Tato forma přepravy je vhodná pro zboží, které svou vahou a velikostí splňuje přepravní podmínky zásilkových služeb. Zpravidla se používá pro kusové zásilky menšího zboží, které lze doručit běžným balíkem. Cena této přepravy je vyčíslena automaticky při objednávce zboží a je platná pro doručení kamkoliv v rámci České republiky.

Individuálně sjednaná doprava

Tato forma přepravy je používána v případech, kdy zboží nelze doručit prostřednictvím zásilkové služby. Používá se pro větší zásilky a její cena je sjednána mezi prodávajícím a kupujícím individuálně podle charakteru zásilky a místa doručení. Na nutnost použití této formy dopravy je zákazník upozorněn při objednávce zboží v e-shopu. Cena za tuto dopravu, vypočtená automaticky v e-shopu je pouze orientační, Kupující je následně prodávajícím kontaktován a je mu nabídnuta individuální cena dopravy pro danou objednávku. Až do okamžiku potvrzení celkové ceny dodávky oběma stranami je objednávka pro obě strany nezávazná.

Vlastní doprava zákazníka.

Při odběru zboží zákazníkem v odběrném místě, případně přímo u dodavatele si zákazník může zajistit vlastní dopravu. Dodavatel v tomto případě neodpovídá za provedení přepravy, cenu přepravy a případné poškození zboží během přepravy.

2. Přepravní podmínky

Doprava zboží na místo určené kupujícím může být provedena následujícími způsoby:

Vlastní doprava kupujícího

Předání zboží proběhne v odběrném místě  prodávajícího nebo dodavatele, další přeprava a manipulace se zbožím je výhradně na náklady a nebezpečí kupujícího.

Doprava sjednaná kupujícím

Předání zboží proběhne v odběrném místě prodávajícího nebo u dodavatele zboží. Kupujícím sjednaný přepravce musí být vybaven plnou mocí kupujícího k převzetí zboží.  Sjednaný dopravce je povinen upozornit na případné zjevné vady zboží nejpozději při jeho nakládce a zjevně vadné zboží nepřevzít. V případě převzetí zboží k přepravě dopravce potvrzuje jeho převzetí bez zjevných vad. Prodávající v tomto případě nenese odpovědnost za škody vzniklé během přepravy.

Doprava vozidly prodávajícího nebo vozidly sjednanými prodávajícím

Předáním zboží proběhne v místě určeném kupujícím. Kupující odpovídá za zajištění příjezdových komunikací na místo vykládky odpovídajících rozměrům, manévrovacím možnostem a tonáži vozidel použitých pro přepravu zboží.

Vykládka zboží

U kusových zásilek je vykládka zboží zajištěna prodávajícím nebo jeho sjednaným dopravcem. U zásilek zboží s individuální dopravou je vykládka zajišťována kupujícím. V případě požadavku kupujícího může být u zboží s individuální dopravou sjednána doprava včetně vykládky zajištěné prodávajícím. Prodávající ale není povinen vykládku zajistit v případě, že to není v jeho technických možnostech nebo pokud nedojde k dohodě o ceně vykládky mezi kupujícím a prodávajícím. Kupující je povinen předem oznámit prodávajícímu přesné místo vykládky. Vykládkou na tomto místě nesmí být porušeny dopravní předpisy, kupující je povinen zajisti i případné zábory veřejných prostranství, dopravní omezení a bezpečnostní opatření nutná pro provedení vykládky. Kupující je rovněž povinen zajistit takové podmínky pro vykládku, aby vykládka probíhala pouze po dobu nezbytně nutnou pro složení zboží z dopravního prostředku. Případné prostoje při vykládce nezaviněné ze strany dopravce budou kupujícímu přeúčtovány. Vykládkou zboží se rozumí pouze složení zboží z dopravního prostředku, veškerý další přesun materiálu z místa vykládky zajišťuje kupující.

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).