možnosti plateb
počítadlo přístupů
online: 4
dnes: 173
týden: 173
celkem: 253140

Doprava

.

1. Druhy dopravy

Zboží může být doručeno zákazníkovi vlastní dopravou prodávajícího, prostřednictvím zásilkové služby, individuálně sjednanou dopravou nebo vlastní dopravou zákazníka.

Přeprava prostřednictvím zásilkové služby

Tato forma přepravy je vhodná pro zboží, které svou vahou a velikostí splňuje přepravní podmínky zásilkových služeb. Zpravidla se používá pro kusové zásilky menšího zboží, které lze doručit běžným balíkem. Cena této přepravy je vyčíslena v závislosti na druhu zboží buď automaticky při objednávce zboží. Pokud charakter zásilky neumožňuje využití zásilkových služeb nebo by doprava zásliky zásilkovou službou byla nepřiměřeně drahá, může být zákazníkovi nabídnuta cena individuální, která je kupujícímu sdělena dodatečně formou cenové nabídky na dopravu. V případě individuální ceny dopravy je cena vypočtená automaticky v e-shopu pouze orientační a bude následně potvrzena nebo upravena podle konkrétních parametrů přepravy. Až do okamžiku potvrzení celkové ceny dodávky oběma stranami je objednávka pro obě strany nezávazná.

Individuálně sjednaná doprava

Tato forma přepravy je používána v případech, kdy zboží nelze doručit prostřednictvím zásilkové služby. Používá se zejména pro větší zásilky nebo pro zásliky několika druhů zboží od různých dodavatelů a její cena je sjednána mezi prodávajícím a kupujícím individuálně podle charakteru zásilky a místa doručení. Na nutnost použití této formy dopravy je zákazník upozorněn při objednávce zboží v e-shopu. Cena za tuto dopravu není v automaticky generované celkové ceně objednávky započtena. Kupující je následně prodávajícím kontaktován a je mu nabídnuta individuální cena dopravy pro danou objednávku. Až do okamžiku potvrzení celkové ceny dodávky oběma stranami je objednávka pro obě strany nezávazná.

Vlastní doprava zákazníka.

Při odběru zboží zákazníkem v odběrném místě, případně přímo u dodavatele si zákazník může zajistit vlastní dopravu. Dodavatel v tomto případě neodpovídá za provedení přepravy, cenu přepravy a případné poškození zboží během přepravy.

2. Přepravní podmínky

Doprava zboží na místo určené kupujícím může být provedena následujícími způsoby:

Vlastní doprava kupujícího

Předání zboží proběhne v odběrném místě  prodávajícího nebo u dodavatele, další přeprava a manipulace se zbožím je výhradně na náklady a nebezpečí kupujícího.

Doprava sjednaná kupujícím

Předání zboží proběhne v odběrném místě prodávajícího nebo u dodavatele zboží. Kupujícím sjednaný přepravce musí být vybaven plnou mocí kupujícího k převzetí zboží.  Sjednaný dopravce je povinen upozornit na případné zjevné vady zboží nejpozději při jeho nakládce a zjevně vadné zboží nepřevzít. V případě převzetí zboží k přepravě dopravce potvrzuje jeho převzetí bez zjevných vad. Prodávající v tomto případě nenese odpovědnost za škody vzniklé během přepravy.

Doprava vozidly prodávajícího nebo vozidly sjednanými prodávajícím

Předáním zboží proběhne v místě určeném kupujícím. Kupující odpovídá za zajištění příjezdových komunikací na místo vykládky odpovídajících rozměrům, manévrovacím možnostem a tonáži vozidel použitých pro přepravu zboží.

Vykládka zboží

U zásilek do hmotnosti 50 kg je vykládka zboží zajištěna prodávajícím nebo jeho sjednaným dopravcem. U zásilek, jejichž hmotnost převyšuje 50 kg  z je vykládka zajišťována kupujícím. V případě požadavku kupujícího může být u zboží s individuální dopravou sjednána doprava včetně vykládky zajištěné prodávajícím. Prodávající ale není povinen vykládku zajistit v případě, že to není v jeho technických možnostech nebo pokud nedojde k dohodě o ceně vykládky mezi kupujícím a prodávajícím. Kupující je povinen předem oznámit prodávajícímu přesné místo vykládky. Vykládkou na tomto místě nesmí být porušeny dopravní předpisy, kupující je povinen zajisti i případné zábory veřejných prostranství, dopravní omezení a bezpečnostní opatření nutná pro provedení vykládky. Kupující je rovněž povinen zajistit takové podmínky pro vykládku, aby vykládka probíhala pouze po dobu nezbytně nutnou pro složení zboží z dopravního prostředku. Případné prostoje při vykládce nezaviněné ze strany dopravce budou kupujícímu přeúčtovány. Vykládkou zboží se rozumí pouze složení zboží z dopravního prostředku, veškerý další přesun materiálu z místa vykládky zajišťuje kupující.

X

Tento e-shop využívá soubory cookies a bez jejich použití není schopen plně fungovat. Vaše souhlas s jejich používáním nám pomáhá poskytovat vám lepší služby. Pokud nesouhlasíte se sběrem cookies na tomto webu, můžete ho kdykoli opustit.